Jak dentální hygiena probíhá?

V současné době je dentální hygiena neodmyslitelnou součástí stomatologické péče.Hlavním cílem dentální hygienistky, je preventivně zabránit problémům v dutině ústní jako jsou – zánět dásní a s ním spojenou krvácivost dásní, zápach z úst, citlivost zubů, usazování zubního kamene a pigmentací, vniku zubního kazu a předcházení paradentozy. Nedílnou náplní její práce je ale také již vzniklé problémy diagnostikovat a zahájit vhodnou léčbu.

Dentální hygiena se také zabývá procedurami vedoucími k zlepšení vzhledu zubů, jako je například leštění zubů, pískování – Air-flow, či bělení.

Jak bude vypadat vaše návštěva v mé ordinaci?

Na úvod návštěvy vyplníte stručný vstupní dotazník, po kterém bude následovat vyšetření úst. Díky těmto dvěma krokům diagnostikuji a následně určím pro vás vhodnou léčbu. Potřeba a četnost návštěv se liší v závislosti na nálezu. Je potřeba si uvědomit, že v případě závažnějších problémů, je z počátku intenzita návštěv častější. Jako prevenci doporučuji absolvovat ošetření 1x za 6 měsíců. Součástí návštěv je poučení o vhodných návycích ústní péče včetně nácviku správného čištění zubů všemi doporučenými pomůckami.

Jen správnou a pravidelnou péčí o dutinu ústní, lze zajistit dlouhodobé zdraví zubů, které je jedinou spolehlivou cestou k udržení krásného a zdravého úsměvu.

Další poskytované služby dentální hygieny

Dentální hygiena dětí
Odstranění zubního kamene
Leštění zubů
Pískování zubů (airflow)
Profesionální fluoridace zubů
Bělení zubů - ordinační i domácí

Copyright © 2024 - Radka Pátková dentální hygiena Příbram - Tvorba www stránek